“Noor susi”

Aasta Loodusfoto 2020
Autor: Aare Udras

 
 

20. korda toimunud fotovõistluse Looduse Aasta Foto peaauhinna Suure Hundi ja aasta loodusfotograafi tiitli pälvis Aare Udras pildiga „Noor susi“.

„Kuna olen soovinud jäädvustada looma-lindu koos temale omase keskkonnaga, siis hakkasin mängima nn kaameralõksu ja välkudega,“ kirjeldas Aare Udras võidufoto saamislugu. „Sel viisil oli õnne septembrikuu sügavas öös Ida-Virumaal see hundinooruk pildile saada. Esmapilgul ülilihtsana tunduv pildistamise viis on osutunud arvatust oluliselt keerukamaks ja saanud praeguseks juba ainuüksi tehnilisest küljest vaadatuna sportlikuks väljakutseks. Looduse keerdkäikudest rääkimata.“

Lisaks Suure Hundi tiitlile anti konkursi võitjatele välja 14 Tantsivat Hunti. Traditsiooniline fotovõistlus toimus tänavu 20. korda. Konkursi eripäraks on see, et siin võistlevad täiskasvanute kõrval noored ja lapsed. Tänavu oli osavõtjaid 627, kes saatsid kokku 4891 fotot.

Fotovõistlust korraldatakse eesmärgiga ergutada huvi nii looduse kui ka fotograafia vastu. Loodusfoto Aastaraamat annab mitmekülgse ettekujutuse meie loodusfotograafia tasemest ja suundumustest ning Eesti looduse võluvast mitmekesisusest ja ilust.

Töid hindas fotograafidest, kunstnikest ja loodusteadlastest koosnev žürii, mille liikmed olid Tiit Hunt, Tõnu Talpsep, Heiko Kruusi, Jaan Künnap, Enel Lepik ning žürii esimees oli Urmas Tartes.

Täname žürii auesimees Rein Maranit ning pikaaegseid žüriiliikmeid maalikunstnik Tiit Pääsukest, kunstnik Sirje Toomat ja looduskaitsja Tiit Leitot.

 

 


 


 

Konkursi korraldaja:
Looduse Omnibuss

Serveriga toetab:
zone.ee