“Kodumaine Amazonas”

Autor: Jarek Jõepera


Fotovõistlust toetavad

Suurtoetajad:
 

Eesti Energia, Viking Line, Kunda Nordic, Stora Enso, RMK, Erametsakeskus

Toetajad ja sõbrad:

Rademar, Regio, droon.ee, Avision, zone.ee jt,

samuti Keskkonnaministeerium, KIK ja Eesti Kultuurkapital.


Looduse Aasta Foto 2017 kontsert-gala Estonia kontserdisaalis

Looduse Omnibuss, Eesti Looduskaitse Selts ja Eesti Energia kutsuvad:

Tule ja veeda kaunis pärastlõuna pühapäeval, 30. aprillil kell 15 Estonia kontserdisaalis, kus toimub võistluse Looduse Aasta Foto 2017 kontsert-gala.

Suurelt ekraanilt saab näha 600 parimat pilti.

Võistlusel osales rohkem kui 6200 fotot 852 autorilt, lisaks 90 liikuvat pilti ehk loodusvideot 50 autorilt. Töid hindas üheksaliikmeline žürii Rein Marani juhtimisel.

Musitseerivad Riho Sibul, Peeter Malkov, Paul Neitsov, Taavi Peterson, Margus Vaher ja Brigita Murutar. Galat juhib Rohke Debelakk.

Pühapäeval esitleme Estonia kontserdisaalis ka uut Loodusfoto Aastaraamatut 2017, kus sees kõik parimad pildid koos intervjuudega.

Piletid müügil Piletilevis ja Piletimaailmas ning enne algust kohapeal. Hind 10 eurot, sooduspilet 5 eurot (õpilane, tudeng, pensionär), eelkooliealised lapsed vanema süles tasuta.

Ootame Teid juba tund enne algust, näha saab fotonäitust ja uut fototehnikat.

Viking Line kingib igale külalisele soodusreisi Soome.

 

 


Traditsiooniline aastakonkurss, mille žürii tööd on juhtinud algusest peale Rein Maran, toimub seitsmeteistkümnendat korda.

Tänavune fotovõistlus on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale ning laste ja noorte kultuuriaastale, kus tunnuslauseks on „Mina ka!“.

„Meie võistluse eripäraks ongi see, et kõrvuti täiskasvanutega osalevad ka lapsed ja noored,“ ütles žürii esimees Rein Maran. „Eelmisel aastal osales ligi tuhat autorit rohkem kui 7500 tööga. Laste ja noorte tööd on alati žüriid vaimustanud. Seetõttu ootame nii harrastus- kui profifotograafide kõrval veelgi rohkem noori autoreid osalema. Nii mõnestki meie fotovõistlusel tunnustatud lapsest või koolipoisist on saanud tänaseks tuntud loodusfotomeister või ka väljapaistev loodusfilmide looja.“

Näidetena võib nimetada Joosep Matjust, kes 2002. aastal võitis Elva koolipoisina parima loomafoto auhinna noorte kategoorias ning Ants Tammikut, kes 2008. aastal sai Rapla koolipoisina peaauhinna – Suure Hundi – täiskasvanud fotograafide ees.

Esmakordselt on erikategooriana konkursil „Liikuv looduspilt“, kuhu oodatakse kuni 90 sekundi pikkuseid videoid, mis koosnevad kas üksikust videokaadrist, lühikesest monteeritud videoloost, stop-motion või time-lapse tehnikas võttest.

Võistlus toimub kolmes vanuserühmas ning viieteistkümnes võistluskategoorias.

Töid hindab fotograafidest, kunstnikest ja loodusteadlastest koosnev žürii Rein Marani juhtimisel.

Tulemused tehakse teatavaks 30. aprillil Estonia kontserdisaalis, kus kuulutatakse välja ka Aasta Loodusfotograaf 2017.

Parimatest piltidest antakse välja uus Loodusfoto Aastaraamat 2017. „Loodame, et see raamat saab vabariigi 100. aastapäeva vääriline, annab hea ülevaate loodusfotograafide meisterlikkusest, pakub meile kõigile rõõmu ning lisaks sobib hästi tänavuse looduskaitsekuu motoga „Eestilt Euroopale“,“ ütles Looduse Aasta Foto vastutav korraldaja Jaan Riis.

Looduse Aasta Fotot korraldavad Looduse Omnibuss, Eesti Looduskaitse Selts ja Eesti Energia koostöös fotofirmadega Canon, Overall ja Fotoluks, samuti paljude sponsorite abiga, kes on ettevõtmist toetanud juba aastaid.

 


 

Aasta Loodusfoto 2016

“Punkar öötunnil”

Autor: Erik Mandre

 

2016. aasta fotovõistlus oli pühendatud Eesti Looduskaitse Seltsi 50. ja Soome loodusfoto grand old man´i Hannu Hautala 75. juubelile.

Võistlusel osales 970 autorit rohkem kui 7500 tööga. Töid hindas üheksaliikmeline žürii Rein Marani juhtimisel. Kokku tunnustati 159 pilti 104 autorilt.


 


 

Konkursi korraldaja:
Looduse Omnibuss

Serveriga toetab:
zone.ee