Esmakordselt on erikategooriana konkursil „Liikuv looduspilt“. Looduse jäädvustamine liikuva pildina annab suurepärase võimaluse edasi anda neid lühiajalisi või pikemaid muutusi, hetki või situatsioone, mis pildistamisel jäävad kaadri taha. Loodusfoto ja -film pole olnud üksteisele lähemal kui praegu. Loodame selle uue kategooriaga anda Eesti looduse edasiandmisele uue mõõtme.

Pikkus 5 kuni 120 sekundit

1. Liikuva looduspildi erikategooriasse ootame 5 kuni 120 sekundi pikkuseid Eesti loodust kujutavaid videosid

 

2. Oodatud on kõiksugu tehnikaga ülesvõetud HD resolutsiooniga tööd. Esitada võib 720p, 1080p või 4K klippe

 

3. Liikuva pildina võib esitada üksikut videokaadrit, lühikest monteeritud videolugu, stop-motion või time-lapse tehnikas võtet

Näiteks võib esitada nii loomavideot, muud loodusvideot, inimese ja looduse hetke või ka mustvalget lühiklippi. Ainukeseks teema kriteeriumiks on, see oleks vastavuses mistahes teise põhivõistluskategooria kirjeldusega.

Vaata kategooriaid

 

4. Liikuva looduspildi kategoorias esitatav töö võib olla ka koostööprojekt, mis tähendab, et ühel tööl võib olla ka mitu autorit.

 

5. Töö peab olema autorite enda tehtud, ning sisaldama vaid autorite endi poolt loodud videomaterjali. Teiste autorite loomingu (näiteks muusika) kasutamine peab olema kooskõlas hea tava ja autorikaitsega. Iga osavõtja peab arvestama autoriõigustega ja garanteerima, et kõik filmis kasutatud on kas originaalne või autoriõigustega kooskõlas.

 

6. Videol ei tohi olla algus- ega lõputiitreid, need lisatakse korraldajate poolt kõigile konkursi kontekstis esitletavatele töödele ühtses stiilis. Osalejad peavad kindlustama, et konkursi korraldajatele edastatakse kogu tiitrites viitamist vajaminev informatsioon (näiteks creative commons litsentsi alusel filmis kasutatud muusika puhul).

 

7. Videofail peaks olema .mp4 või .mov vormingus H.264, mp4 või mpeg-4 koodekis maksimaalselt 700MB suurune, ning 720p, 1080p või 4K resolutsiooniga.

Failinimi peaks olema nimetatud järgneva näite põhjal perekonnanimi_pealkiri_1080p.mp4

 

8. Konkursile esitatud tööle peab olema lisatud lühike lugu, mis kirjeldab jäädvustatud hetke, videol kujutatut ja avab konkreetse teema valiku tagamaid. Loo pikkuseks ootame kuni 500 tähemärki.

 

Tööde esitamine

Videofaile ootame allalaadimislingina meiliaadressile video@looduseomnibuss.ee. Samas kirjas tuleks edastada ka pildi pealkiri ning tekstiline kirjeldus koos töö teostamisel osalenud autorite nimedega.

Eelistame järgnevate pilveteenuste (Wetransfer, Google Drive, Dropbox) linke.

Videofaili kättesaamisel saadame teile vastavasisulise kinnituse. Otse meili lisana esitatud videofaile konkursil ei arvestata.