Loomade keskkond
"Peidus pinna all"
I koht
Autor:
Kirjeldus: Pildi üheks osaks on nn Snelli aken, mis tekib tänu valguse murdumisele kahe keskkonna vahel. Kuna pildistamise ajal oli täielik tuulevaikus, polnud järvepinnal mitte mingit virvendust. Augustikuus, mil see foto on tehtud, pole ka enam õietolmu veepinnal. Selliste ideaalsete tingimuste tõttu oli võimalik samastuda vee-elanikega ja saada aimu, kuidas nemad maa- ja veeilma näevad.
"Tormivarjus hallhülged"
III koht
Autor:
Kirjeldus: Ilm oli tormine. Olin sõitnud Saaremaa rannikule, et pildistada merd. Märkasin kaugel hülgeid (Phocidae). Puhus vali tuul, millega kaasnes meremüha. Tekkis mõte, et ehk õnnestub teha droonilend ja kuna tormimüha peaks summutama selle heli, siis saaks jälgida loomi neid häirimata. Teooria pidas paika. Tormi tõttu ohtlik ja pikk lend kulutas kolmandiku drooni akust. Kohapeal püsisin mõne minuti, et probleemita naasta. Laiul oli üle saja hallhülge, nendega koos kormoranid, kühmnokk-luiged ja mõned kajakad. Tagasilend oli minu elu stressirohkeim, tundus, et see droon tagasi koju ei jõuagi. Siiski, napilt jõudis.
"Joogiteel"
Äramärgitud töö
Autor:
Kirjeldus: Mööda jõevee poolt puhtaks uhutud puujuuri veepiirile jooma turniv kaelushiir (Apodemus flavicollis) on pisikesel mõttepausil. Huvitav, et neile meeldis enamasti käia ikka samu juuri pidi, kuigi minu silmale ei paistnud need kõige mugavamad või turvalisemad ronimispuud.
"Ööloom ja ööpilved"
Äramärgitud töö
Autor:
Kirjeldus: Ühel juuliööl läksin ma helkivate ööpilvede kutsel välja. Mõned minutid öisel järvekaldal avasid mulle öömaailma saladused, mis eelkõige seisnesid veepinnalt putukaid püüdvate nahkhiirte põnevates manöövrites. See vaatepilt sütitas minu peas ühe idee, mille fotoks vormistamise tarbeks läks vaja natuke erivahendeid, mida mul tol ööl kaasas polnud. Õnneks avanes mulle sarnane võimalus täpselt kümne päeva pärast, kui ööpilved taas taevas helkisid. Seekord olin ma valmis ja läksin jahile eesmärgiga nii pilved kui ka nahkhiired pildile talletada. Mitmeid tunde vaikselt ühes paigas ootamise tulemusel sündis see foto ja kogemus näha lendavat imetajat kõigest paarikümne sentimeetri kauguselt.
Fotovõistlust toetavad:
Viking Line, Kunda Nordic, Stora Enso, RMK, Eesti Talleks, zone.ee,
samuti Keskkonnaministeerium, KIK ja Eesti Kultuurkapital.
Konkursi korraldaja:
Looduse Omnibuss
Serveriga toetab:
zone.ee