Noored – Loomapildid
"Kadakatäks"
I koht
Autor:
Kirjeldus: Peaaegu kõik pildid teen kodu lähedal loodusmaastikel ja metsades. Kadakatäksiga (Saxicola rubetra) kohtun tihti niidul, kuhu ta igal suvel naaseb. Pildi saamiseks kulus palju aega, sest pidin õppima lindu tundma ja võitma tema usalduse, et saaksin talle võimalikult lähedale minna. Kui usaldus oli saavutatud, sain teha pildi, millest olin unistanud.
"Harilik vesineitsik"
III koht
Autor:
Kirjeldus: Kodu lähedal voolab väike oja, mis üllatab mind igal aastal oma suureneva elurikkusega. Tänavu suvel kohtasin seal kahte vesineitsikute (Calopteryx virgo) paari. Jälgisin tunde, kuidas nad veetaimedele maandusid, tiibadega lehvitasid ja siis taas lendu tõusid. Eriti meeldis mulle üks isane vesineitsik, kes tagasihoidlikult vee kohal olevate taimede varjus puhkas.
"Uue elu algus"
Äramärgitud töö
Autor:
Kirjeldus: Sindis on üks vanade puudega kalmistu, kus vabadel õhtutel jalutada, mõtiskleda ja linde vaadelda. Kalmistu pärliks on just tamme-kirjurähn – liik, kes on meie maadel levima hakanud viimasel kümnendil, kuid siiski veel vähearvukas. Sel päeval oli mul au jäädvustada, kuidas see haruldane lind pani aluse järgmisele põlvkonnale noortele rähnidele. Pildistatud Pärnumaal.
"Nõgesepõõsa-Juss"
Äramärgitud töö
Autor:
Kirjeldus: Maikuu on teatavasti aeg, mil rebasekutsikad urgudest välja poevad ja asuvad maailma avastama. Selle pesakonna kutsikad olid aga täielikud orienteerumise meistrid! Nende koduküngas oli labürindiks,kus annab ikka ära eksimata liigelda. Ühel eriti uudishimulikul kutsikal õnnestus üles leida ka lepa all pikutav fotograaf ning ta pühendas mulle paar hetke.
"Rohulible hambus"
Äramärgitud töö
Autor:
Kirjeldus: Ühel septembrihommikul uitas luhal põdrakari. Põdrad (Alces alces) hoidsid esialgu kaugemale, kuid minu väikese kavaluse peale – imiteerisin põdrapulli ohkimist – sai uudishimu julgematest võitu. Seekord jäi fotole üks erimoodi sarveharudega pull, kelle parem sarv oli murtud.
"Lõhnad"
Äramärgitud töö
Autor:
Kirjeldus: Ühel suveõhtul nägin teisel pool heinamaad sokku (Capra). Hiilisin vaikselt lähemale, et temast päikeseloojangu valguses mõned pildid teha, ja jälgisin, mis suunas ta liigub. Sokuke seisis paigal, suu maitsvat rohelist täis. Mingil hetkel tuli ta minu poole ja läks kaarega mu selja taha. Sain mitu ilusat kaadrit, neist üks on foto, kus sokk kontrollib õhku nuusutades, kas kõik on ohutu.
"Haruldus Rakvere tammikus"
Äramärgitud töö
Autor:
Kirjeldus: Ühel mõnusal suvepäeval käisin Rakvere tammikus oma tavapärasel ringil. Õrn seenevihm jahutas põski, see oli mõnus vaheldus palavale päevale. Äkitselt märkasin lendamas huvitavat tiivulist, kellest ühel puhkehetkel õnnestus pilt teha. Kodus fotosid vaadates selgus, et olin leidnud haruldase liblika - kuslapuu-sõrmiktiiva (Pterotopteryx dodecadactyla), keda pole varem Lääne-Virumaal kohatud! See lahe kohtumine jääb meelde terveks eluks.
Fotovõistlust toetavad:
Viking Line, Kunda Nordic, Stora Enso, RMK, Eesti Talleks, zone.ee,
samuti Keskkonnaministeerium, KIK ja Eesti Kultuurkapital.
Konkursi korraldaja:
Looduse Omnibuss
Serveriga toetab:
zone.ee